KONST / Litografier / Offsetlitografi 15111006
nr 1511 1006
Helmut Newton
(1920-2004)
Offsetlitografi, Helmut Newton (1920-2004), "Hollywood 1976 Cadillac in Garage", Gia Carangi, ur sviten "Private Property" från 1985. Signerad i blyerts, saknar numrering. Bildmått: 23x35 cm, yttermått inklusive ram: 37x50 cm
Kondition: ej examinerad ur ram
Helmut Newton, tysk-australisk fotograf född i Berlin 1920, död 2004 i West Hollywood, Los Angeles.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:53:14
5.000 kr
- Klassiska
12 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Helmut Newton
Läs mer om Helmut Newton